BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÜLGÜR GÖKHAN'IN NÖBETÇİ DÖVİZ BÜROSU KARARINDAN İMZASINI GERİ ÇEKMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMAMIZDIR

Tam kapanma sürecinde döviz bürolarının nöbet şeklinde açık olması konusunda Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilettiğimiz talep uygun bulunarak İl Hıfzısıhha Kurulunun 30.04.2021 tarih ve 4/L no’lu kararı ile gerekli izin ve Odamıza bu konuda görev verilmiştir.

BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÜLGÜR GÖKHAN'IN NÖBETÇİ DÖVİZ BÜROSU KARARINDAN İMZASINI GERİ ÇEKMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMAMIZDIR
09 Mayıs 2021 - 23:51

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’ın bu karardan 3 gün sonra karardan imzasını çektiği yönündeki açıklaması camiamızı üzmüştür.
Uzun yıllar ticaretle uğraşmış , Odamız Yönetiminde görev almış ve 20 yıldır Belediye Başkanlığı yapan Sayın Gökhan’ın “okumadan imzaladım” şeklinde yaptığı bu açıklama bizleri ayrıca düşündürmüştür de.
Tapu, noter ve bankaların çalışmasına izin verildiği bir süreçte döviz bürolarının kapalı olmasının haksız rekabete yol açacağı düşünülerek ve İlimizde bulunan toplam sadece iki döviz bürosundan nöbet sistemi ile birinin açık olması talebimiz ile ilgili kararın neresini yersiz buldunuz ya da ne sakınca gördünüz Sayın Gökhan ?
Esnafı, tüccarı , sanayicisiyle iş alemi , halk ve yöneticiler bir bütündür. Tek başına hiç biri bir anlam ifade etmez. Ülke olarak 14 aydır yaşadığımız bu zorlu süreçte, güven ile tesis edilmiş kurumlardaki yöneticilerin sorumlulukları daha da artmıştır. Attığımız imzalar kadar atmadığımız imzalardan ya da geri çektiğimiz imzalardan da sorumluyuz. Temsil makamları ciddiyet gerektirir. Ümit ediyorum ki; bundan sonra temsilen bulunduğumuz kurumlarda alınacak kararlara , verilecek izinlere bu sorumluluk ve hassasiyetle bakarak, toplum sağlığı ve refahını düşünerek ve tabi önce okuyarak imza atarsınız.
Saygılarımızla
Selçuk SEMİZOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı
Ek alanı

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum