Biga Belediyesi Kent&Başkan Ödüllerine Talip

Biga Belediyesi, Kent ve Başkan Dergisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en prestijli yerel yönetim ödülü olan Kent&Başkan Ödülleri yarışmasına katıldı.

Biga Belediyesi Kent&Başkan Ödüllerine Talip
10 Ağustos 2021 - 17:27
Kent Başkan Dergisi tüm Türkiye’yi kapsayan ve tüm belediyelerin projeleriyle aday olduğu oylama ile başarılı belediye başkanlarını belirliyor. Bu kapsamda yarışmaya UNESCO  Somut Olmayan Yaşayan İnsan Hazinesi listesindeki Kıspet Ustası İrfan Şahin Er Meydanı projesi, ‘Usta’ya Vefa’ ismiyle tarihi ve kültürel mirası koruma kategorisinden katılan Biga Belediyesi, tüm vatandaşların desteğini bekliyor. Vatandaşlar, https://oylama.kentvebaskan.com.tr/ adresinden oy kullanarak projeye destek olabiliyor.
Hemşehrilerini oylamaya katılarak Biga’nın projesine destek olmaya davet eden Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Biga Belediyesi olarak kapalı pazar yerimizin arka tarafındaki Kavaklık köprüsü yanındaki atıl vaziyette bulunan arazi üzerine kazandırdığımız yeşil alana Kıspet Ustası İrfan Şahin Er Meydanı ve Sosyal Aktivite Alanı ismini verdik. Bu alanda hem atasporumuz Biga kurtuluş yağlı pehlivan güreşlerini yapıyoruz hem de sosyal faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Usta’ya Vefa projemizle hem kültürel, tarihi hem de sosyal yaşam hedefledik. Biga Belediyesi olarak, milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak en önemli sosyal belediyecilik görevlerimizden bir tanesidir. Projemiz hem yağlı pehlivan güreş geleneğinin yaşayacağı bir alan inşa etmek, hem de Kıspet Ustası İrfan Şahin’i hayattayken onure etmek, kaybolmaya yüz tutmuş bu mesleği canlandırmak, Kıspetçilik mesleğini ve İrfan Şahin’i gelecek neslin tanıması amacıyla hayata geçirdik. Bu projemizle Biga’nın, bölgenin ve tüm güreş camiasının yakından tanıdığı, büyük saygı duyduğu ve kıymet verdiği İrfan Şahin’e ahde vefamızı bir nebze de olsa ödemiş olduğumuzu düşünüyoruz. Bu vesileyle ödüllendirileceğine inandığımız projemizi Kent&Başkan Ödülleri yarışmasına aday gösterdik. Tüm hemşehrilerimin ve güreş camiamızın projemize desteklerini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum