ÇANAKKALE İŞKUR, MESLEK TANITIM GÜNLERİ ETKİNLİKLERİNE ÇANAKKALE İBRAHİM BODUR ANADOLU LİSESİ İLE DEVAM ETTİ

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Meslek Danışmanlığı Birimi tarafından daha önce Çanakkale’deki farklı okullarda düzenlenen Meslek Tanıtım Günleri’nin bu haftaki durağı Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi oldu.

ÇANAKKALE İŞKUR, MESLEK TANITIM GÜNLERİ ETKİNLİKLERİNE ÇANAKKALE İBRAHİM BODUR ANADOLU LİSESİ İLE DEVAM ETTİ
25 Aralık 2021 - 23:11
Etkinliğe farklı meslek gruplarından Meslek Danışmanı Yasin Sezgin, Uzman Dr. Huriye Ünal, Acil Tıp Teknisyeni Ersin Tezer, Paramedik Mustafa Dalkıran, Psikolog Ersin Alpaslan, J. Yüzbaşı Ramazan Uyanık, Sosyal Hizmet Uzmanı Merve İnan Altaş uzmanlar konuşmacı olarak katılırken toplam 170 öğrenci meslek uzmanlarının deneyimlerini öğrenme fırsatı yakaladı. 
İki tema üzerinden düzenlenen seminerde sayısal öğrencilere yönelik olarak Sağlık Bilimleri alanında görev yapan Uzman Dr. Huriye Hünal doktorluk mesleğinde sosyal ve vicdani sorumluluğun çok yüksek olduğunu ve 24 saatlik zaman diliminde her an görev bilincinde olduğunu beyan etti. Acil mücadelenin insan hayatında öneminde bahseden ATT Ersin Tezer, insanları en güvenli şekilde hastaneye ulaştırdıklarında bunun kendilerini mutlu eden en önemli iç motivasyon olduğunu söyledi. 
İkinci tema kapsamında konuşan J. Yüzbaşı Ramazan Uyanık kişilerin hangi işi yaparlarsa yapsınlar mutlaka kişisel gelişimlerine dikkat etmeleri bu kapsamda donanımları arttıkça mesleklerinde yurtiçi/yurtdışı deneyimi yaşayabileceklerini dile getirdi. Psikolog Ersin Alpaslan, “Kendi duvarınıza toslayın.” diyerek öğrencilerin hata yapmaktan korkmamalarını bunu bir deneyim olarak görmelerini ekledi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum