ÇANAKKALE MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİ UYKU POLİKILİNİĞİ AÇILDI

Hastanemizde uyku ünitesi açıldı. Uyku sorunu olan, özellikle uykuda nefes kesilmesi (uyku apnesi) şikayeti olan hastalar için kurulan uyku laboratuarımız kasım ayı itibariyle hizmet vermeye başladı.

ÇANAKKALE MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİ UYKU POLİKILİNİĞİ AÇILDI
29 Kasım 2022 - 17:46
İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Gökhan Baştürk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr.H. Gürkan Çoban, Başhekim Op. Dr. Hasan Keser ve hastane yönetimimizin de katılımıyla Uyku Ünitemizin resmi açılış töreni gerçekleştirildi.
Horlama, uykuda nefes durumları ve uykusuzluğa neden oluşturabilecek sebeplerin araştırıldığı Uyku Ünitemiz 3 yataktan oluşuyor.
Göğüs Hastalıkları Uzmanımız Dr. Hasan Tütüncüler tarafından Pazartesi ve Perşembe günleri uyku polikliniği yapılıyor. Şikayeti olan hastalarımız bu günlerde polikliniğimizden hizmet alabiliyor.
Uykuda horlama, nefes kesilmesi, nefes darlığı ve boğulma hissiyle uyanan, uyku esnasında diş gıcırdatma gibi şikayetleri olan hastalarımız ev ortamı hassasiyetinde oluşturulan özel odalarda uyurken gece boyu kayıt işlemleri gerçekleştiriliyor. Kayıt edilen sonuçlar ise daha sonra ilgili uzman hekim tarafından değerlendiriliyor.
Ünitenin açılmasıyla bu konuda önemli bir eksikliğin giderildiği belirten Başhekim Op. Dr. Hasan Keser "Uyku bozukluğu, yaşam kalitesinin bozulması ile depresyon, dikkat bozukluğu, obezite, kronik ağrı, kalp rahatsızlıkları, inme, hipertansiyon gibi birçok sağlık problemine zemin hazırlamaktadır. Pek çok hastalığın tedavisi konusunda önemli bir merkez olan Uyku ünitemizde bulunan son teknolojik cihazlarla hastalarımızın bir üst merkeze gitmesine gerek kalmayacaktır.” Dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum