YARALARI SARACAĞIZ STOMA VE KRONİK YARA BAKIM POLİKLİNİĞİMİZ AÇILDI

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde kronik yaraların bakım ve takibinin yapılacağı Stoma ve Kronik yara bakım polikliniği hizmet vermeye başladı. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Onur Yılmaz, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Uğur Kahan Öztürk ve Hemşire Nilgün Doğan’dan oluşan uzman ekip yara bakımının tedavisi ve takibi üzerine çalışacak.

YARALARI SARACAĞIZ STOMA VE KRONİK YARA BAKIM POLİKLİNİĞİMİZ AÇILDI
01 Ağustos 2023 - 20:44
Stoma ve Kronik Yara Bakım Polikliniği’nde; diyabetik ayak, atardamar ve toplardamar  tıkanıklığına bağlı ayak yaraları , yatak yaraları, ameliyat sonrası kapanmayan yaralar ve diğer kronik yaralar olmak üzere her hastaya özel tedavi planlanması ve düzenli takiplerle bakımı yapılacak.
Kronik yarası olan hastaların tanı ve tedavilerinin takibi açısından böyle bir polikliniğin varlığının önemine değinen Başhekim Op. Dr. Hasan Keser “  Çeşitli nedenlerle doku bütünlüğünün bozulması sonucunda belirli bir süre içinde iyileşmeyen ve genellikle tekrar eden kronik yara veya diyabetik ayak ile başvuran hastaların teşhis ve tedavi sürecini gerçekleştirmek, oluşabilecek komplikasyonları önlemek ve azaltmak amacıyla hastanemiz bünyesinde “Stoma ve KronikYara Bakım Polikliniğimiz”  hizmete girmiş bulunuyor. Sabah saatlerinde Yoğun Bakım Üniteleri ve Servis hastalarına hizmet verecek olan polikliniğimize ayaktan hastalarımız hafta içi hergün saat 13.30 ila 16.00 arasında hizmet alabilirler” diye konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum